NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 3 MARCA 2019 R.
  1. Dzisiaj na godzinę 16.00 oraz w poniedziałek i wtorek po Mszy św., zapraszam wszystkich na nabożeństwo przebłagalne w ramach tzw. nabożeństwa czterdziestogodzinnego, podczas, którego jak co roku będziemy przepraszali Pana Boga za nasze grzechy i prosili o owocne przeżycie Wielkiego Postu.
  2. W tym tygodniu, Środą Popielcową, rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o 9.30 i 18.00 a w Głodowie o 16.00. W Środę Popielcową wszystkich wiernych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, tzn. spożycie tylko jednego posiłku do syta i dwóch skromniejszych. Pozostali wierni zachowują w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w Głodowie w czwartek o 16.00, w Pogódkach w piątek o 17.30. W niedzielę o godz. 15.00 Gorzkie Żale z tradycyjnym kazaniem Pasyjnym. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.
  4. W piątek 8 marca o godz. 19.00 zapraszamy na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na wymianę dachu na plebanii. Koszt tej inwestycji wyniesie ok. 80 tys. zł. W tym miejscu serdecznie dziękujemy za indywidualne ofiary składane na ten cel.
  6. Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na „Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca”. Jest to Kurs przedmałżeński, który będzie prowadzony od 26 do 28 kwietnia w Skarszewach. Nauki będące raczej świadectwem życia niż wykładem, prowadzą pary małżeńskie i księża. Szczegóły na plakacie i u ks. Dominika.