Duszpasterze

Ks. Robert Mańk, urodzony 26 czerwca 1974 roku w Więcborku, pochodzi z parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim. Ukończył Szkołę Podstawową w Małej Cerkwicy i Liceum Ogólnokształcące w Sępólnie Krajeńskim. Następnie w latach 1993-1999 odbył formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 1999 roku z rąk JE Ks. Bpa diecezjalnego Jana Bernarda Szlagi. W 1999 roku uzyskał tytuł magistra teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim a w roku 2005 tytuł licencjata teologii na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Niepokalanego Serca Maryi w Warlubiu, NMP Matki Kościoła w Tczewie, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Starogardzie Gdańskim i Świętej Trójcy w Kościerzynie. 20 sierpnia 2013 roku mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maksymiliana Kolbego w Łążku a 20 sierpnia 2018 roku proboszczem parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Pogódkach.

Ks. Dawid Tyborski – urodził się 13 września 1991 roku. Święcenia kapłańskie z rąk J.E Ks. Bpa diecezjalnego Ryszarda Kasyny przyjął 3 czerwca 2017 roku w Bazylice Katedralnej w Pelplinie. Jako wikariusz pracował w parafii p.w. Świętej Trójcy w Kościerzynie a od 20 sierpnia 2020 roku w parafii p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Pogódkach. Należy do Świeckiej Wspólnoty Pasjonistowskiej. Prowadzi projekt „Via Sanctorum”, które przybliża sylwetki świętych, błogosławionych i Sług Bożych. Interesuje się historią Kościoła, liturgią tradycyjną, hagiografią oraz teologią duchowości. Jest czcicielem Boskiego Oblicza i Matki Bożej z Guadalupe.