OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 18 LUTEGO 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 18 LUTEGO 2024 R.

  1. W ubiegła niedzielę na parafialne inwestycje zebraliśmy 4.150 zł. a w środę popielcową na pomoc Ukrainie 850 zł.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w Głodowie w czwartek o 15.30, w Pogódkach w piątek o 9.30 i 17.30. W niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny. Dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców Droga Krzyżowa w piątek o 18.30.
  3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od 19:00 do 20:00 oraz na różaniec w intencji narodu Ukraińskiego i o pokój na świecie o godz. 19:30.
  4. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na pomoc polskim misjonarzom.
  5. Na pielgrzymkę do Częstochowy, Krakowa, Wadowic i Łagiewnik mamy jeszcze kilka miejsc. Wyjazd w piątek o godz. 5 rano spod kościoła parafialnego. Zbiórka 4:40.
  6. Dziękujemy rodzinie Emilii i Piotra za modlitwę różańcową w intencji owoców naszych misji parafialnych. Dzisiaj różaniec przejmuje p. Halina a za tydzień rodzina Stefanii i Kazimierza.
  7. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. Skarbonki są wyłożone pod chórem. W tym roku nasza jałmużna wspiera remont i wyposażenie ochronki parafialnej dla dzieci w Gusap w Papui Nowej Gwinei, gdzie posługę pełni pochodzący ze Skarszew ks. Michał Szulc. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się także z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (Nr KRS 0000198645). Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich.
  8. Dzisiaj w remizie OSP Wysin i Skarszewskim Centrum Sportu w ramach akcji pomocy chorującej na białaczkę Monice Plutowskiej z Wysina będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Zapraszamy do rejestracji każdą osobę w przedziale wiekowym 18 – 55 lat. Więcej szczegółów w punktach rejestracyjnych i na tablicy ogłoszeń.
  9. Pod chórem można odebrać nowy numer „Pielgrzyma”.