OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 11 LUTEGO 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 11 LUTEGO 2024 R.

  1. Dzisiaj, w ramach Światowego Dnia Chorego, po Mszy św. o godz. 8:00 będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na parafialne inwestycje.
  2. Dzisiaj o 16.00 a jutro i pojutrze o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo pokutne przed zbliżającym się Wielkim Postem, w ramach dawnego Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Po nabożeństwie pokutnym spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  3. W tym tygodniu, Środą Popielcową, rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o 9.30 i 18.00 a w Głodowie o 16.00. W Środę Popielcową wszystkich wiernych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, tzn. spożycie tylko jednego posiłku do syta i dwóch skromniejszych. Pozostali wierni zachowują w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Na prośbę Księdza Biskupa Diecezjalnego w środę po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc Ukrainie.
  5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w Głodowie w czwartek o 15.30, w Pogódkach w piątek o 9.30 i 17.30. W niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców Droga Krzyżowa w piątek o 18.30.
  6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od 19:00 do 20:00 oraz na różaniec w intencji narodu Ukraińskiego i o pokój na świecie o godz. 19:30.
  7. Dziękujemy p. Jolancie za modlitwę różańcową w intencji owoców naszych misji parafialnych. Dzisiaj różaniec przejmuje rodzina Emilii i Piotra a za tydzień p. Halina.
  8. 18 lutego w remizie OSP Wysin i Skarszewskim Centrum Sportu w ramach akcji pomocy chorującej na białaczkę Monice Plutowskiej z Wysina będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Zapraszamy do rejestracji każdą osobę w przedziale wiekowym 18 – 55 lat. Rejestracja jest bezpłatna, zajmuje około 10 minut i jest bardzo prosta – wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, wypełnić formularz rejestracyjny oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki. Więcej szczegółów w punktach rejestracyjnych i na tablicy ogłoszeń.