OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 28 STYCZNIA 2024 R.

NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 28 STYCZNIA 2024 R.

1. W środę 31 stycznia będziemy gościć w naszym Dekanacie relikwie Rodziny Ulmów w parafii św. Maksymiliana w Skarszewach. Plan spotkania modlitewnego wygląda następująco:

godz. 19.00 przywitanie relikwii, czuwanie modlitewne;
godz. 20.00 Msza św. z udziałem dekanatu;
godz. 21.00 Apel Jasnogórski i o godz. 21.45 zakończenie.

Obecność błogosławionych Orędowników, których będziemy mogli uczcić w znaku relikwii, niech stanie się okazją, aby pomodlić się całymi rodzinami o jedność i miłość w naszych domach.

1. W piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Na Mszach św. poświęcimy gromnice. Na Mszę św. o godzinie 17:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św., którym poświęcimy świece. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
  2. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne, I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w Pogódkach w piątek od 16.00 oraz podczas adoracji.
  3. Naszych chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: ks. proboszcz w piątek od 9:00, Ksiądz Dawid w następny piątek, 9 lutego.
  4. W sobotę wspominamy św. Błażeja, patrona w chorobach gardła; na Mszy św. o 17:00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa za wstawiennictwem św. Błażeja.
  5. Z zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od 18:30 do 20:00 oraz na różaniec w intencji narodu Ukraińskiego i o pokój na świecie o godz. 19:30.
  6. Dziękujemy rodzinie Jolanty i Tadeusza za modlitwę różańcową w intencji naszych misji parafialnych. Dzisiaj różaniec przejmuje rodzina Aliny i Adama a za tydzień p. Jolanta.
  7. Centrum Usług Społecznych w Skarszewach informuje, że posiada wolne miejsca w Dziennym Domu Pobytu Senior + (tzw. Senior WIGOR) na ul. Gdańskiej w Skarszewach dla osób powyżej 60 r. ż.  Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny z Centrum pod nr tel. 58 588 24 36 lub osobisty w Centrum przy ul. Szkolnej 9 w Skarszewach.
  8. Intencje: