OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 24 PAŹDZIERNIKA 2021 R.

NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 24 PAŹDZIERNIKA 2021 R.

1. Dzisiaj o godzinie 13:00 zostanie odprawiona Msza św. w Lesie Jaroszewskim, za pomordowanych tam mieszkańców.
2. Dzisiaj oraz 1 listopada przed kościołem i na cmentarzu odbędzie się zbiórka na wywóz śmieci z cmentarza.
3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o 16.30 a dorosłych codziennie po Mszy św. o 17.00. O prowadzenie różańca prosimy: w poniedziałki Róże z Pogódek, we wtorki Róże z Koźmina, w środy Róże z Kobyla, w czwartki Róże z Jaroszew.
4. Wszystkich chętnych zapraszamy na adorację ze świętymi w niedzielę o godz. 18:00.
5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w sobotę na godz. 9.00. Zabierzcie ze sobą potrzebne sprzęty do sprzątania grobów!
6. Do zakrystii i biura parafialnego można przynosić wypominki roczne, jednorazowe i na Mszę św. zbiorową w Dzień Zaduszny.
7. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Skarszewach serdecznie zaprasza wszystkich seniorów z terenu miasta i gminy Skarszewy na „Skarszewski dzień Seniora”, który odbędzie się dnia 26 października 2021 roku na hali w Skarszewskim Centrum Sportu od godziny 10.00 do 14.00.
W programie:
– bezpłatne badania profilaktyczne prowadzone przez Gminny Ośrodek Zdrowia w Skarszewach
– konsultacje z dietetykiem oraz trenerem personalnym
– punkt porad i konsultacji Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarszewach
– koncerty, występy, warsztaty oraz słodki poczęstunek.

W Kościele powszechnym rozpoczął się czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. W piątek, 22 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna rozpoczął diecezjalny etap tego czasu rozeznawania, który dla nas wszystkich może być czasem refleksji, co mówi Bóg w Kościele i do Kościoła. Pomódlmy się zatem o błogosławione owoce synodu:

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje.
Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz;
zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść
i jak mamy nią podążać.
Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład.
Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę,
albo stronniczość wpływała na nasze działania.
Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność,
abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego,
i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne.
O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie,
w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen.