OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 4 LIPCA 2021 R.

NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 4 LIPCA 2021 R.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować i uczestniczyli w naszym parafialnym odpuście ku czci Św. Ap. Piotra i Pawła.
  2. W okresie wakacyjnym zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu w piątki od 15:00 do 17:00 i na różaniec online w środy o godz. 20:30.
  3. Pod chórem można nabyć płytę w aranżacji skrzypiec i pianina, na które nasza organistka Agata zaśpiewała piosenki popularnych zespołów religijnych. Cena płyty to 35 zł, z czego część przeznaczona jest na budowę kostnicy.
  4. W związku z różnymi zdarzeniami na cmentarzu przypominam kilka ważnych zasad z regulaminu cmentarza:
  • cmentarz jest czynny tylko do zmroku, po zmroku nie wchodzimy na teren cmentarza;
  • wszelkie prace związane ze stawianiem lub wymianą pomników muszą być wcześniej zgłoszone z podaniem danych firmy wykonującej;
  • nie wolno samowolnie sadzić na cmentarzu krzewów, zwłaszcza wysoko rosnących i utrudniających dojście do innych grobów;
  • w rozumieniu przepisów państwowych grób pojedynczy ma wymiary 2 m. na 1 m. a stawiane nagrobki nie mogą przekraczać tej powierzchni. Nagrobki większe są traktowane jako groby podwójne;
  • zagospodarowanie przejść miedzy grobami może nastąpić tylko za zgodą zarządcy cmentarz.