OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 1 LISTOPADA 2021 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 1 LISTOPADA 2021 R.

  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu obowiązuje nas udział we Mszy św., które zostaną odprawione o godz. 8.00, 9.30, 11.00 w Głodowie i o 13.00. Po Mszy św. o 13.00 odbędzie się procesja żałobna na cmentarzu z modlitwami za naszych zmarłych. Przy wejściach na cmentarz są zbierane ofiary na wywóz śmieci z cmentarza.
  2. We wtorek obchodzimy Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 10:00, o 16:00 w Głodowie i o 17:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
  3. 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie kościoła oraz modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za zmarłych w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
  4. Przypomnienie przepisów cmentarnych: Zgodnie z Ustawą o grzebaniu zmarłych każdy grób po 20 latach od pogrzebu wraca pod zarząd Cmentarza, chyba że ktoś przedłuży ważność grobu na kolejne lata. W zawiązku z tym, liczącym ponad 70 lat przepisem, wszystkie groby nieopłacone na naszym Cmentarzu, a oznaczone na stronie internetowej od 3 lat informacją „Proszę o kontakt z kancelarią parafialną”, są do ponownego wykorzystania. Jeśli ktoś chciałby na nieopłacanym miejscu swoich przodków pochować kogoś z rodziny lub ten grób zachować, odtąd będzie musiał opłacić to miejsce wstecz, od ostatniego pogrzebu według obecnie obowiązującej stawki. W najbliższym czasie rozpocznie się przekazywanie do ponownego użytku grobów nieopłaconych i zaniedbanych, szczególnie tych, które zagrażają bezpieczeństwu.