OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI, 1 STYCZNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI, 1 STYCZNIA 2023 R.

  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. zostaną odprawione o godz. 9.30, 11.00 i 16.00 a w Głodowie o 12.30.
  2. Zapraszamy do wylosowania świętego patrona na rok 2023. Losy znajdują się pod chórem.
  3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I Czwartek – dzień modlitw za kapłanów i o nowe powołania, I Piątek – dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i I Sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi w czwartek od 16:00 oraz podczas adoracji od 18:30. Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca o godz. 9:00.
  4. Naszych chorych odwiedzimy w czwartek od godz. 9:00.
  5. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18:30 do 19:30 oraz na różaniec w intencji narodu Ukraińskiego i o pokój na świecie w piątek o godz. 19:30.
  6. W piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na Mszach św. poświęcimy kredę i kadzidło.

SŁOWO BISKUPA PELPLIŃSKIEGO PO ŚMIERCI BENEDYKTA XVI

Siostry i Bracia, Bracia Kapłani,

W ostatni dzień Roku Pańskiego 2022 wszystkich nas zasmuciła wiadomość o śmierci papieża seniora Benedykta XVI. Był on dla nas wybitnym teologiem oraz strażnikiem wiary. W czasie swojego pontyfikatu stał się pasterzem całego Kościoła, prowadząc nas do Chrystusa. Ci z nas którzy mieli łaskę spotkania go osobiście, byli pod wrażaniem jego pokory i umiłowania Prawdy.

Polecam zmarłego Benedykta XVI Miłosiernemu Bogu w modlitwie i do tego również Was, Siostry i Bracia, zachęcam. Tych którzy mogą, zapraszam w przeddzień jego pogrzebu do bazyliki katedralnej w Pelplinie, gdzie 4 stycznia o 17.30 zostanie odmówiony różaniec, a godz. 18.00 będę celebrował z biskupem Arkadiuszem i kapłanami Mszę Świętą w intencji zmarłego Papieża Seniora.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Na nowy rozpoczynający się rok 2023, z serca błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego…

Wasz biskup

+Ryszard