OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA, 25 GRUDNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA, 25 GRUDNIA 2023 R.

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękujemy za gruntowne posprzątanie kościoła, podarowanie choinek, odnowienie figurek do szopki, przygotowanie Żłóbka, choinek i dekoracji świątecznych, ks. Dawidowi i ministrantom i lektorom za przygotowanie uroczystej liturgii oraz organistom za ubogacenie liturgii śpiewem.
  2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od 18:30 do 19:30 oraz na różaniec w intencji narodu Ukraińskiego i o pokój na świecie w piątek o godz. 19:30.
  3. Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od postu w piątek 29 grudnia.

 

ŻYCZENIA   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO

 Umiłowani Diecezjanie, Siostry i Bracia!

W narodzeniu Jezusa widzimy Boga, który staje się jednym z nas, abyśmy mogli stać się jedno z Nim. To jest prawdziwa tajemnica miłości i zbawienia, którą celebrujemy w tym szczególnym czasie. Zjednoczenie z Emmanuelem – Bogiem z nami – niech przypomni nam o potrzebie miłości, przebaczenia i hojności w budowaniu wspólnoty. Wspólnoty w rodzinie, Kościele, społeczeństwie i pomiędzy narodami. Dzisiaj znak narodzin Jezusa w Betlejem jest przede wszystkim wezwaniem do pokoju, który spróbujmy wprowadzić pomiędzy nami i o który się módlmy w Ukrainie, Ziemi Świętej i wszystkich miejscach, gdzie nienawiść próbuje zwyciężyć Miłość.

Niech te Święta będą okazją, abyśmy spojrzeli życzliwie i z wdzięcznością na ludzi, wśród których żyjemy, byśmy podzielili się nadzieją i bliskością z innymi, tak jak Bóg podzielił się z nami swoim Synem.

Siostry i Bracia, życzę błogosławionych, pełnych pokoju Świąt Bożego Narodzenia, a Nowy Rok niech przyniesie Wam poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że Boża Miłość towarzyszy wszystkim tym, którzy pokładają w niej ufność.

Niech wszystkim Bóg błogosławi w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Wasz Biskup Ryszard

Dołączając się do życzeń Księdza Biskupa, życzymy wszystkim Parafianom i Gościom, aby Chrystus, który dla nas się narodził, pozostał z nami i wspierał nas przez tajemnicę Eucharystii w budowaniu Jego Królestwa na ziemi!