OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 2 KWIETNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 2 KWIETNIA 2023 R.

  1. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia: aby Święta Wielkanocne przyniosły wszystkim radość oraz wzajemną życzliwość. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni wszystkich pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i wzięli udział w Świętym Triduum Paschalnym. Dziękujemy ks. Dawidowi i służbie liturgicznej za przygotowanie liturgii, panu organiście, panu Franciszkowi i wszystkim, którzy podjęli się trudu przygotowania Grobu Pańskiego i Miejsca Przechowania oraz posprzątania i udekorowania kościoła, strażakom za czuwanie przy Grobie Pańskim, za składane życzenia i dary wszystkim serdeczne Bóg Zapłać!
  3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na parafialne inwestycje. Za składane ofiary serdeczne Bóg Zapłać!
  4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od 19:00 do 20:00 oraz na różaniec w intencji narodu Ukraińskiego i o pokój na świecie o godz. 19:30.
  5. We wtorek o godz. 18:00 Msza Święta w intencji wszystkich czcicieli św. Gemmy Galgani, po niej nabożeństwo z oddaniem czci relikwiom.
  6. W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z II roku formacji. Proszę na to spotkanie przygotować karteczkę z patronem, świadkiem i miejscem Chrztu oraz zabrać indeksy.
  7. Życzenia Biskupa Pelplińskiego:

Drodzy Siostry i Bracia!

Od najdawniejszych czasów w dniu Wielkanocy liturgia rozpoczyna się słowami: „Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą”. Według liturgii są to pierwsze słowa skierowane przez Syna do Ojca po zmartwychwstaniu, po powrocie z nocy śmierci do świata żyjących.

Te same słowa dzisiaj Chrystus kieruje do nas, zapewniając jednocześnie, że dla Niego nie ma nic niemożliwego. A skoro zawsze jest z nami – przede wszystkim w Kościele i sakramentach – to w ten sposób z Jego łaski i mocy możemy czerpać każdego dnia.

Ten rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Niektórzy ulegając patrzeniu na naszą wspólnotę jedynie w ludzki sposób, są zagubieni i odchodzą. Pragniemy jako ludzie ufający Bogu, doświadczający paschalnej radości, pełniej uwierzyć, że rzeczywiście Głową Kościoła jest Jezus Chrystus. Ten który zwyciężył śmierć, piekło i szatana przeprowadza nas z ciemności do światła, z niewoli do wolności, obmywa nas z brudu i daje nowe życie. Dzieje się to w Chrystusowym Kościele, w naszych rodzinach, które są domowym Kościołem i życiu osobistym każdego chrześcijanina.

Dzisiaj zatem życzę każdej i każdemu z Was głębokiej wiary w nieustającą obecność Zmartwychwstałego. Niech On obdarza zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Niech doświadczenie Jego bliskości i Miłości da nam siłę, aby okazać podobną miłość tym, których dobry Bóg postawił na naszej drodze. Ku temu z serca Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

       Wasz biskup + Ryszard Kasyna