OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 12 CZERWCA 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 12 CZERWCA 2022 R.

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafialne inwestycje – budowę kostnicy i przełożenie kostki na schodach z dolnego parkingu.
 2. Dzisiejszą uroczystością Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są w naszym kościele przed Mszą o godz. 17:00, na różaniec w kościele o godz. 20:30 w intencji narodu Ukraińskiego i o pokój na świecie oraz na Adorację Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku o 16:00.
 4. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00 i 9.30, po której nastąpi tradycyjna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Ołtarze prosimy przygotować:Przy Kapliczce w stronę Koźmina

  Przy domu p. Steiner

  Przy domu p. Borkowskich.

  Pod krzyżem na kościele (z racji zamkniętej drogi przy organistówce)

 5. Zachęcamy do udziału nie tylko w procesji ale przede wszystkim w Mszy św. Na ten uroczysty dzień udekorujmy nasze domy flagami oraz symbolami eucharystycznymi nie tylko na trasie procesji. Msza św. w Głodowie o 12.30.
 6. Dziewczynki które będą sypały kwiatki na procesji zapraszamy na próbę w poniedziałek o 16.00 przy kościele. Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w procesji w
 7. W czasie oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne w łączności z Mszą św. o 18.00 a w niedzielę o 9.30. Niech te dni będą wyrazem naszej wdzięczności Panu Jezusowi za Jego obecność pośród nas w Najświętszym Sakramencie.
 8. W naszej okolicy rozpoczyna działalność Fundacja „Beatus” im. Zbigniewa Ciecholewskiego. Fundacja zamierza wspierać osoby w potrzebie, ofiary wojen, lokalne inicjatywy społeczne. Będzie prowadzić również edukację prozdrowotną. Pierwszą inicjatywą Fundacji jest pomoc mieszkańcom Irpienia, w którym obecnie panuje bardzo trudna sytuacja humanitarna. Brakuje podstawowych produktów żywnościowych i higienicznych. W związku z powyższym w dniu 19.06 w następną niedzielę będzie możliwość za dobrowolną ofiarę nabyć ciasta oraz pomóc fundacji w przygotowaniu darów poprzez zakup konkretnych produktów, które znajdują się na karteczkach na bocznych ołtarzach naszego kościoła. Dary można składać do 19.06 w kruchcie kościoła. Zapraszamy do zabierania karteczek!
 9. Pod chórem można odbierać nowy numer „Pielgrzyma”.