OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY, 26 GRUDNIA 2021 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY, 26 GRUDNIA 2021 R.

  1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny, Msze św. według porządku niedzielnego. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na szkolnictwo katolickie.
  2. W piątek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 17.00 podziękujemy Panu Bogu za odebrane łaski i przeprosimy za nasze grzechy by z czystym sumieniem wejść w Nowy Rok. Na ten dzień Ksiądz Biskup Diecezjalny udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu Msze św. zostaną odprawione o godz. 9.30, 11.00 i 16.00 a w Głodowie o 12.30.
  4. Po Nowym Roku w naszej parafii rozpoczynały się zawsze tradycyjne odwiedziny duszpasterskie. Podobnie jak rok temu z powodu panującej pandemii nie będziemy odwiedzali Waszych domów. Aby jednak zachować tradycję błogosławieństwa rodzin w Bożonarodzeniowym czasie będziemy zapraszali przedstawicieli rodzin z poszczególnych tras kolędowych na Mszę św. w Waszej intencji oraz błogosławieństwo do naszych kościołów w Pogódkach i Głodowie. Już teraz prosimy aby na te spotkania przynosić wodę, którą pobłogosławimy a następnie Wy poświęcicie nią swoje mieszkania.
  5. Pod chórem można odebrać nowy numer „Pielgrzyma”’.

 

ŻYCZENIA   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO

 

Umiłowani Siostry i Bracia!

W Kościele trwa obecnie błogosławiony czas synodu – czas spotkania, słuchania
i rozeznawania. Słuchamy siebie nawzajem, ale szczególnie pragniemy usłyszeć,
co Bóg mówi do Kościoła. Bóg zaś przemawia do nas w tym czasie przez doświadczenie Narodzenia swojego Syna. Przeżywamy dzisiaj bliskość i moc Boga, niezależnie od tego jak bardzo sytuacja, w której się znajdujemy, wydawałaby się trudna. Doznajemy Jego Miłości, tak niezwykłej i czystej jako nowonarodzone Dziecko. Oddajemy jak pasterze chwałę i cześć Jezusowi, który błogosławiąc, daje nam siłę do niesienia Dobrej Nowiny całemu światu.

W tę noc [ten dzień] życzę Wam, Siostry i Bracia, zdolności słuchania Boga,
który objawia się w rzeczach małych. Życzę umiejętności słuchania bliźniego, zarówno tego bliskiego – męża, żony, dzieci, rodziców, dziadków, krewnych i przyjaciół, jak i tego bliźniego, który wydaje się być daleko – inaczej myślącego, zdystansowanego od Kościoła, proszącego o wsparcie, przez którego także objawia się Bóg. Życzę Wam, abyście byli usłyszani i wysłuchani, zwłaszcza kiedy dzielicie się ważnymi dla Was sprawami. Nikt bowiem – w imię Emmanuela, Boga z nami – nie może być przecież zapomniany, niezrozumiany czy odepchnięty przez drugiego, aby nigdy nie powtórzyła się sytuacja z Betlejem, kiedy dla Bożego Syna „nie było miejsca w gospodzie”.

Niech tym bożonarodzeniowym życzeniom, w całym Nowym Roku towarzyszy błogosławieństwo Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 Wasz biskup + Ryszard

 

Dołączając się do życzeń Księdza Biskupa, życzymy wszystkim Parafianom i Gościom, aby Chrystus, który dla nas się narodził, pozostał z nami i wspierał nas przez tajemnicę Eucharystii w budowaniu Jego Królestwa na ziemi!

  1. Intencje: