OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ, 10 KWIETNIA 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ, 10 KWIETNIA 2022 R.

  1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na parafialne inwestycje a przed kościołem odbywa się zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.
  2. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.
  3. Serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i pracownikom naszych szkół w Pogódkach i Głodowie za zapewnienie opieki na dziećmi i młodzieżą podczas ich rekolekcji.
  4. Zapraszamy na różaniec w kościele o godz. 20.30 do środy w intencji narodu Ukraińskiego oraz o pokój na świecie.
  5. W Wielki Czwartek, w który wspominamy ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii, Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Miejsca Przechowania, dawnej tzw. Ciemnicy, gdzie będzie można adorować Pana Jezusa do godz. 22.00. O godz. 21.00 odśpiewamy Gorzkie Żale.
  6. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu wszystkich wiernych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, tzn. spożycie tylko jednego posiłku do syta i dwóch skromniejszych. Pozostali wierni zachowują w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godzinie 10.00. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Komunii św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego gdzie adoracja będzie do godz. 22.00. O 21.00 odśpiewamy wspólnie Gorzkie Żale.
  7. Wielka Sobota to dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie. Kościół w tym dniu nie sprawuje żadnej liturgii. Odbywa się tylko tradycyjne święcenie pokarmów, które w naszym kościele będzie o godz. 12.00 i 15.00 a w Głodowie o 11.00. Od godziny 10.00 aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.
  8. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w sobotę o godz. 21.00 Wigilią Paschalną. Jest to najważniejsza Msza św. w ciągu całego roku. Główne uroczystości odbywają się w tę Wielką Noc ponieważ to noc była jedynym świadkiem Zmartwychwstania Pańskiego. Na liturgię przynieśmy świece aby odnowić przymierze chrztu świętego.
  9. Msze św. w niedzielę wielkanocną o 9.30 i 11.00, w Głodowie o 12.30.