OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, 5 KWIETNIA 2020 R.

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane przez parafian osobiście bądź na konto parafialne podane na naszej stronie internetowej.
2. Na naszej stronie na Facebooku transmitowane są na żywo wszystkie Msze Św. i nabożeństwa odprawiane w naszym kościele parafialnym w dni powszednie. W niedzielę transmisja Mszy Św. o godz. 8.00, 11.00 oraz 15.00 w łączności z Gorzkimi Żalami. Transmitowane będą także wszystkie celebracje Triduum Paschalnego. Z racji ograniczonej ilości osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach prosimy o łączenie się z nami we wspólnej modlitwie online.
3. Msze św. w niedziele w kościele parafialnym w Pogódkach są odprawiane o godzinie 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i ok 15.30 po Gorzkich Żalach. Strażacy będą pilnowali aby jednocześnie w kościele nie było ponad 5 osób.
4. Prosimy o zgłaszanie telefoniczne chorych, także tych których odwiedzamy regularnie, do których mamy przyjechać z posługą sakramentalną.
5. Od poniedziałku do środy jest możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz przystąpienia do spowiedzi od godz. 15.00 do Mszy św. Chętni mogą poprosić o spowiedź w zakrystii.
6. W Wielki Czwartek, w który wspominamy ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii, Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o 17.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. O godz. 21.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
7. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu wszystkich wiernych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, tzn. spożycie tylko jednego posiłku do syta i dwóch skromniejszych. Pozostali wierni zachowują w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 17.00. Po Komunii św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego gdzie adoracja będzie do godz. 22.00. O 21.00 odśpiewamy wspólnie Gorzkie Żale. Osoby nawiedzające kościół bardzo prosimy by nie całowały krzyża!
8. Wielka Sobota to dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie. Kościół w tym dniu nie sprawuje żadnej liturgii. Od godziny 10.00 aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Tekst poświęcenia podamy na stronie internetowej oraz profilu parafialnym Facebook do odmówienia przez głowę rodziny.
9. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w sobotę o godz. 21.00 Wigilią Paschalną. Jest to najważniejsza Msza św. w ciągu całego roku. Główne uroczystości odbywają się w tę Wielką Noc ponieważ to noc była jedynym świadkiem Zmartwychwstania Pańskiego.
10. Msze św. w niedzielę wielkanocną o 9.30 i 11.00, w Głodowie i Kobylu o 12.30.
11. Przypominamy, że podczas nabożeństw w kościele jednocześnie może przebywać tylko 5osób!
12. Osoby starsze i samotne, które w tym czasie nie powinny wychodzić z domów mogą zgłaszać potrzebę pomocy, np. w zakupach, pod parafialnym numerem 58 588 11 28.
13. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w naszych domach codziennie o godzinie 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
14. Można odbierać nowy numer „Pielgrzyma”.