OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, 28 MARCA 2021 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, 28 MARCA 2021 R.

 1. Od 27 marca podczas nabożeństw w naszym kościele jednocześnie może przebywać 18 a w Głodowie 12 osób! W związku z tym Msze św. w niedzielę będą na cmentarzu.
 2. W kościele do skarbonki przy kracie można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. Prosimy o zgłaszanie telefoniczne dodatkowych chorych, do których mamy przyjechać z posługą sakramentalną przed świętami. Odwiedzimy ich w środę od 9.00.
 4. Od poniedziałku do środy jest możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi: od poniedziałku do środy od 15.00 do 17.00 w Pogódkach; wtorek od 18.00 do 19.0 w Głodowie; Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 20.30 do 22.00.
 5. W Wielki Czwartek, w który wspominamy ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii, Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00 na cmentarzu rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.
 6. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu wszystkich wiernych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, tzn. spożycie tylko jednego posiłku do syta i dwóch skromniejszych. Pozostali wierni zachowują w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy na cmentarzu o godz. 18.00. Po Komunii św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego gdzie adoracja będzie do godz. 22.00. Osoby nawiedzające kościół bardzo prosimy by nie całowały krzyża!
 7. Wielka Sobota to dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie. Kościół w tym dniu nie sprawuje żadnej liturgii. Od godziny 10.00 aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów na cmentarzu w Pogódkach o 12.00 w Głodowie przed kościołem o 11.00.
 8. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w sobotę o godz. 21.00 Wigilią Paschalną w kościele z limitem udziału 18 osób.
 9. Msze św. w niedzielę wielkanocną o 9.30 i 11.00 na cmentarzu a w Głodowie o 12.30 w Poniedziałek Wielkanocny także na cmentarzu według porządku niedzielnego.
 10. Zapraszamy na różaniec online do środy o godz. 20.30.
 11. Pod chórem można nabyć modlitewnik do św. Józefa „W sercu Ojca” w cenie 5 zł.