OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, 24 MARCA 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, 24 MARCA 2024 R.

  1. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego a o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.
  2. Dziękujemy za liczny udział w piątkowej nocnej drodze krzyżowej z Głodowa do Pogódek.
  3. W Wielki Czwartek, w który wspominamy ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii, Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Miejsca Przechowania, dawnej tzw. Ciemnicy, gdzie będzie można adorować Pana Jezusa do godz. 22.00. O godz. 21.00 odśpiewamy Gorzkie Żale.
  4. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu wszystkich wiernych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, tzn. spożycie tylko jednego posiłku do syta i dwóch skromniejszych. Pozostali wierni zachowują w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godzinie 12.00. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Komunii św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego gdzie adoracja będzie do godz. 22.00. O 21.00 odśpiewamy wspólnie Gorzkie Żale.
  5. Wielka Sobota to dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie. Kościół w tym dniu nie sprawuje żadnej liturgii. Odbywa się tylko tradycyjne święcenie pokarmów, które w naszym kościele będzie o godz. 12.00 i 15.00 a w Głodowie o 11.00. Od godziny 10.00 aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.
  6. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w sobotę o godz. 21.00 Wigilią Paschalną. Jest to najważniejsza Msza św. w ciągu całego roku. Główne uroczystości odbywają się w tę Wielką Noc ponieważ to noc była jedynym świadkiem Zmartwychwstania Pańskiego. Na liturgię przynieśmy świece aby odnowić przymierze chrztu świętego.
  7. Skarbonki wielkopostne można przynosić do kościoła w czasie Triduum Paschalnego do kaplicy Matki Bożej.