OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, 2 KWIETNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, 2 KWIETNIA 2023 R.

 1. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego a fundacja Beatus zaprasza do zakupu pasztetów oraz babek. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie osób w potrzebie.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym a o godz. 18:00 w świetlicy OSP Pogódki wykład o niezwykłej pamiątce zmartwychwstania Chrystusa – Chuście z Manopello.
 3. Skarbonki wielkopostne można przynosić do kościoła w czasie Triduum Paschalnego do kaplicy Matki Bożej.
 4. Naszych chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w Wielki Piątek od godz. 9:00.
 5. Pod chórem można nabyć wielkanocne świece w cenie 18 zł. ze sprzedaży których dochód wesprze kartuskie hospicjum oraz można odebrać nowy numer „Pielgrzyma”.
 6. W Wielki Czwartek, w który wspominamy ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii, Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Miejsca Przechowania, dawnej tzw. Ciemnicy, gdzie będzie można adorować Pana Jezusa do godz. 22.00. O godz. 21.00 odśpiewamy Gorzkie Żale.
 7. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu wszystkich wiernych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, tzn. spożycie tylko jednego posiłku do syta i dwóch skromniejszych. Pozostali wierni zachowują w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godzinie 12.00. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Komunii św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego gdzie adoracja będzie do godz. 22.00. O 21.00 odśpiewamy wspólnie Gorzkie Żale.
 8. Wielka Sobota to dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie. Kościół w tym dniu nie sprawuje żadnej liturgii. Odbywa się tylko tradycyjne święcenie pokarmów, które w naszym kościele będzie o godz. 12.00 i 15.00 a w Głodowie o 11.00. Od godziny 10.00 aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.
 9. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w sobotę o godz. 21.00 Wigilią Paschalną. Jest to najważniejsza Msza św. w ciągu całego roku. Główne uroczystości odbywają się w tę Wielką Noc ponieważ to noc była jedynym świadkiem Zmartwychwstania Pańskiego. Na liturgię przynieśmy świece aby odnowić przymierze chrztu świętego.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na parafialne inwestycje.
 11. Msze św. w niedzielę wielkanocną o 9.30 i 11.00, w Głodowie o 12.30.