OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 20 MARCA 2022 R.

NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 20 MARCA 2022 R.

1. W ubiegłą niedzielę na parafialne inwestycje zebraliśmy 4.600 zł. na pomoc dla polskich misjonarzy 400 zł.
  2. Zapraszamy na różaniec w kościele codziennie o godz. 20.30 w intencji narodu Ukraińskiego oraz o pokój na świecie.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w Głodowie w czwartek o 15.30, w Pogódkach w piątek o 9.30, 17.30 i 19:00 dla kandydatów do bierzmowania. W niedzielę o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.
  4. Od wtorku do piątku zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od godz. 16:00.
  5. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. zostaną odprawione o 9:30 i 18:00 a w Głodowie o 16:00. Jest to Dzień Świętości Życia i w związku z tym na Mszach będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dzisiaj pod chórem można odbierać deklaracje duchowej adopcji, które przyniesiemy na Mszę św. w czwartek. Pragnący przystąpić do duchowej adopcji przynoszą także świece.
  6. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W związku z tym, na prośbę Biskupa Pelplińskiego o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, w naszym kościele parafialnym wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. W przyszłą niedzielę przed kościołem rodzina małego Nikodema z Nowego Podlesia będzie zbierała ofiary na operację ręki dziecka, która musi odbyć się w najbliższym czasie by uniknąć amputacji kciuka i braku sprawności całej ręki.
  8. Prze czas Wielkiego Postu można nabyć świece wielkanocne, których koszt zostanie przekazany na pomoc Hospicjum w Kartuzach. Duża świeca w cenie 18 zł, mała w cenie 12 zł. Świece można nabyć również w biurze parafialnym.
  9. Skarszewskie Centrum Sportu zaprasza na koncert zespołu LADY PANK, który odbędzie się 25 marca 2022 roku o godz. 20.00 w hali Skarszewskiego Centrum Sportu.
  10. Pod chórem można odebrać nowy numer „Pielgrzyma”.