OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 26 LUTEGO 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 26 LUTEGO 2023 R.

  1. Dzisiaj na prośbę Księdza Biskupa Diecezjalnego odbywa się zbiórka na pomoc walczącej Ukrainie.
  2. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne, I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w Głodowie w czwartek od 15.00 a w Pogódkach w piątek od 16.00 oraz podczas adoracji.
  3. Naszych chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od 10:00.
  4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od 19:00 do 20:00 oraz na różaniec w intencji narodu Ukraińskiego i o pokój na świecie o godz. 19:30.
  5. W sobotę o 9:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w Głodowie w czwartek o 15.30, w Pogódkach w piątek o 9.30 i 17.30. Dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w piątek o 18.30.W niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.
  7. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. Skarbonki są wyłożone pod chórem. W tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby poszkodowane przez wojnę w Ukrainie. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy
  8. Z początkiem stycznia udało się zakończyć prace przy nowej kostnicy. Na jej budowę, łącznie z dachem, wydaliśmy 813,00 zł. Wszystkie materiały i prace zostały opłacone dzięki Waszej wielkiej ofiarności i wsparciu firmy Ciecholewski-Wentylacje. Stopniowo zostaną przygotowane ławki a w okresie letnim pozostanie wykonanie elewacji. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary oraz wszelką pracę i pomocy w tym wielkim przedsięwzięciu. Obecnie trwają prace przy remoncie salki katechetycznej finansowane w dużej mierze z ofiar kolędowych, które w tym roku wyniosły 31.200,00 zł. za co również serdeczne Bóg Zapłać!