OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 1 MARCA 2020 R.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w Głodowie w czwartek o 16.00, w Pogódkach w piątek o 17.30. W niedzielę o godz. 15.00 Gorzkie Żale z tradycyjnym kazaniem Pasyjnym. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Dzieci przed I Komunią uczestniczą obowiązkowo we Mszy św. o 17.00 i Drodze Krzyżowej a kandydaci do bierzmowania po Drodze Krzyżowej uczestniczą we Mszy św. o 18.00.
 2. Jutro przypada 1 rocznica sakry biskupa Arkadiusza Okroja, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I Czwartek i I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi: w Głodowie w czwartek od godz. 15.30, w Pogódkach dla kandydatów do bierzmowania w czwartek od godz. 17.00, dla dzieci i dorosłych w piątek od godz. 15.30.
 4. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w świetlicy OSP w czwartek o 19.00.
 5. Zapraszamy na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek o 19.00.
 6. Naszych chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
 7. W piątek po Mszy św. o 18.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 8. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne członków Róż Różańcowych.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje, tym razem będzie to wycinka 10 drzew na cmentarzu a przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc polskim misjonarzom.
 10. Zbiórka dla ministrantów w przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach.
 11. U ministrantów można nabyć „Małego Pielgrzyma” dla dzieci oraz poprzednie numery „Pielgrzyma”.
 12. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS  0000252333 znajduje się na gablocie w kruchcie kościoła i na ulotkach rozdawanych przed kościołem. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy.
 13. Parafia św. Maksymiliana w Skarszewach organizuje 27 marca Rowerową Drogę Krzyżową do Stoczka Klasztornego. Szczegółowe informacje u organizatora.