Ks. prał. dr Arkadiusz Okroj Biskupem Pomocniczym Diecezji Pelplińskiej

Ks. prał. Arkadiusz Okroj, proboszcz w Kiełpinie, budowniczy kościoła, były ojciec duchowny seminarium został mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej. Decyzję Ojca Świętego ogłosił we wtorek, 12 lutego, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Ks. Arkadiusz Okroj ma 51 lat, w tym 26 lat w kapłaństwie. Jest doktorem teologii duchowości i prałatem Jego Świątobliwości. Od dziewięciu lat jest proboszczem w parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie w diecezji pelplińskiej. W Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego pełni funkcję konsultora i przewodniczącego Podkomisji ds. Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego.

Ks. prał. dr Arkadiusz Okroj, fot. Krzysztof Mania