OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA, 25 GRUDNIA 2022 R.

NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA,

25 GRUDNIA 2022 R.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, przygotowanie Żłóbka, choinek i dekoracji świątecznych, ks. Dawidowi i ministrantom za przygotowanie uroczystej liturgii oraz organistom za ubogacenie liturgii śpiewem.
  2. Jutro w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na szkolnictwo katolickie.
  3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od 18:30 do 19:30 oraz na różaniec w intencji narodu Ukraińskiego i o pokój na świecie w piątek o godz. 19:30.
  4. Ksiądz Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 30 grudnia.
  5. W sobotę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 18.00 podziękujemy Panu Bogu za odebrane łaski i przeprosimy za nasze grzechy by z czystym sumieniem wejść w Nowy Rok.
  6. W niedzielę 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu Msze św. zostaną odprawione o godz. 9.30, 11.00 i 16.00 a w Głodowie o 12.30.
  7. Pod chórem można odebrać nowy numer „Pielgrzyma”.

ŻYCZENIA   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO

Umiłowani Diecezjanie, Siostry i Bracia! Drodzy Kapłani!

W tych dniach Miłość szczególnie zagościła się w naszych domach. Przy wigilijnej wieczerzy podzieliliśmy się opłatkiem i składamy sobie wzajemnie życzenia. Dzieje się tak, albowiem Chrystus, dar Bożej Miłości, narodził się w ludzkim ciele, aby rodzić się nieustannie w nas.

Niech więc Bóg rzeczywiście się rodzi i narodzi – w życiu i w sercu każdego człowieka, w ojczyźnie naszej i w Kościele Chrystusowym, w który wiarę w tym roku szczególnie wyznajemy. Niech Miłość się narodzi w naszych rodzinach i domach. Niech obecność Emmanuela będzie widoczna w świadectwie życia biskupów, kapłanów,  osób konsekrowanych oraz każdego z nas.

Dzisiaj, wpatrując się w nowonarodzonego i położonego na sianie Jezusa, myślimy o tych, którzy również nie mają domu: o mieszkańcach Ukrainy, o uchodźcach przed wojną, o ludziach w kryzysie bezdomności, o wykluczonych ze swoich wspólnot, którzy znaleźli się na „marginesie społeczeństwa”. Niech nasza modlitwa i wyciągnięta dłoń sprawią, aby wszyscy poczuli, że mają swoje miejsce i Kogoś, kto zawsze ich kocha.

Niech tym bożonarodzeniowym życzeniom towarzyszy Boże błogosławieństwo w całym Nowym 2023 Roku – w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard Kasyna

Dołączając się do życzeń Księdza Biskupa, życzymy wszystkim Parafianom i Gościom, aby Chrystus, który dla nas się narodził, pozostał z nami i wspierał nas przez tajemnicę Eucharystii w budowaniu Jego Królestwa na ziemi!